DGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Yüksek Öğretim Kurumu Üyesi Abdullah Çavuşoğlu; 2016 DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında bilgi verdi.

DGS 22.09.2016, 14:18 22.09.2016, 14:30
DGS Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu
Geçtiğimiz ay itibariyle uygulanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) bayram sonrası açıklanacak şeklinde ifade edilmiş, ancak epey bir zaman geçmesine rağmen açıklanmamıştı. DGS katılımcısı adayların merakla bekledikleri tarih nihayet keskinlik kazandı. Adayların sosyal medya üzerinden yaptığı çağrılar nihayet sonuç verdi ve yetkili bir ağızdan ilk açıklama geldi.

Sınava yönelik bir iptalin söz konusu olup olmadığı ve sonuçların ne zaman açıklanacağının oldukça fazla sorulmasının üzerine açıklama yapan YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu; açıklamasında şunları ifade etti.

" DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak. "

Bu açıklamanın ardından DGS katılımcısı öğrenciler, derin bir nefes çekerek arkalarına yaslanma fırsatı buldular.

DGS sonuçlarının bu kadar geç açıklanmasının ardındaki sebep ise sonradan anlaşıldı.Cevap kağıtlarının arasına sıkışan ve kitapçıkların okunmasına engel olan silgi tozları nedeniyle, tarayıcıların olumsuz etkilendiği bu nedenle sürecin uzadığı ifade edildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (2)
ALPER TUNGA 3 yıl önce
böle 1 ay sonra açıklıcaksanız kaldırın kardeş bu sistemi silgi tozunu felan katmayın şimdi bu işler kaç 1 haftalık işi var ne zaman kayıt yaptırcaz ne zaman tercih yapcaz 1 -2 ayda onlar sürecek 2. dönem mi başlıcaz okula
ALPER TUNGA 3 yıl önce
hangi cuma onuda yazaydınız bari :)