Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2016 Sonuçları Açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı' nın sonuçları uzun bir aradan sonra ÖSYM tarafından açıklanarak merakla beklenen öğrenciler ve kamuoyuna duyuruldu.

DGS 24.09.2016, 08:43 01.02.2019, 01:09
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2016 Sonuçları Açıklandı

Geçtiğimiz ay itibariyle gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının açıklanacağı tarih olarak bayram sonrası denilmişti. Yapılan açıklamada bayram sonrasında gerçekleşmesi beklenen DGS açıklanmadığı için öğrenciler sabırsızlıkla bu sınavı beklemekteydiler. Ancak silgi tozlarının yarattığı bir problem nedeniyle optik formların okunamadığı bilgisi aktarılmış, kamuoyunda yüksek tepki toplamıştı. YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu' nun Twitter hesabından yaptığı açıklama kapsamında da DGS sonuçlarının 23.09.2016 tarihinde açıklanacağı ifade edilmişti.

Yapılan açıklama kapsamında merakla bekleyen binlerce öğrenci, sürekli olarak sosyal medyadan sınav sonuçlarının açıklanması gerektiğine ilişkin tweetler atarak, Abdullah Çavuşoğlu' na tepkilerini aktarmışlardı. Ancak nihayet beklenen oldu ve Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2016 sonuçları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından açıklandı.

Sınav sonucunu öğrenmek isteyen adaylar, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla sınav sonuçlarını öğrenebilirler.
 

Yorumlar (0)