ÖSYM DGS Kılavuzu Yayımlandı! DGS Başvuru Ücreti Ne Kadar? 2019 DGS Başvuru Ekranı ÖSYM AİS

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki DGS başvuruları nasıl yapılacak? İşte detaylar.

ÖSYM DGS Kılavuzu Yayımlandı! DGS Başvuru Ücreti Ne Kadar? 2019 DGS Başvuru Ekranı ÖSYM AİS

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan duyuruya göre;

"Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunları" Lisans Öğrenimine geçiş yapmak istedikleri Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 30 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek.

2019 DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 26 Nisan 2019 tarihinde başladı ve 8 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.

Ayrıca Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için aday başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi web adresi "https://ais.osym.gov.tr" web adresinden yapılabilecek.

2019 DGS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru kılavuzunda yer alan detaylara göre başvuru ücreti ise 120 Türk Lirası olarak açıklandı.

DGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
salim
salim - 4 hafta Önce

Ya bu fahiş fiyatlar nedir kardeşim yapmayin Soymayın milleti