2016 KPSS DHBT Sona Erdi ( Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları )

ÖSYM tarafından uygulanan 2016 KPSS DHBT sona erdi. Sınav sorularını adaylar ile tartışıyoruz. Sizlerde sorular hakkında görüşlerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmında bulunan yorum bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

DHBT 04.12.2016, 11:12 01.02.2019, 18:12 Batuhan
2016 KPSS DHBT Sona Erdi ( Sınav Soruları Cevapları ve Yorumları )

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 09.30'da başladı. Adaylara çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi.

KPSS 2016, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi oturumuyla tamamlandı.

Sınav Sonuçları Nereden Açıklanacak ? 

Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

Sınav Yorumları 

Sınav sorularını adaylar ile tartışıyoruz. Sınav soruları nasıldı ? Sınavda hatalı olarak düşündüğünüz sorular var mıydı ? Sınav soruları kolay mıydı, zor muydu ? Sizlerde sayfanın alt kısmında bulunan yorum bölümünden görüşlerinizi belirtebilir sınav sorularını diğer adaylar ile tartışabilirsiniz. 

Yorumlar (200)
YAHYA 3 yıl önce
AYNEN ÇOK SAÇMA SORULARDI İMAM OLACAZ BİZ RAHİP DEGİL
Rabıa 3 yıl önce
Berbattı tek tecvit çıkmadı :(
HAFIZ 3 yıl önce
TEK KELIMEYLE IFADE EDEYIM ÇOK YAZIK DIYANET ELIN GAVURUNUN DININI ÖĞRETMEK İÇİN NEDEN BU KADAR İSRAR EDIYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM KESINLIKLE ACABA O GAVURLAR BIZIM DINIMIZI OĞRENMEK İÇİN ÇABA SARF EDIYORLARMİ DHBT BRANŞ SINAVIDIR KISACA ALLAHTAN KITABDAN SUNNETTEN SORSA DAHA MUNASIB OLURDU GENEL KULTURE GENEL YETENEĞE DAYALI SORU SORMAYA GEREK YOK KPSS DE SORDULAR DINE HIZMET ETMEYE TALIB OLANLARA SORULACAK SORU DEĞİLDİ NE YAZIKKI DIYANET ACABA KENDI İŞİNİ YAPMAYA NE ZAMAN BAŞLAYACAK ACABA MERAK EDIYORUM DOĞRUSU SAYIN BAŞKAN KONUŞMALARINDA VICDANINI SIZLADIĞINI IFADE EDIYOR BU YAPMASI GEREKEN İŞLERI YAPMADIĞI İÇİNDE VICDANI SIZLIYORMU ACABA KONUŞAACAK ÇOK ŞEY VAR AMMA NAFILE
dadaş adem 3 yıl önce
15 temmuz sorusu neydi
muvahhide 3 yıl önce
Hristiyanlar bu soruları cevaplayamazdi herhalde ; /
bir garip 3 yıl önce
kesinlikle :) :)
EYUP 3 yıl önce
KUR AN DA LUT SURESI YOKTUR
döndü deniz 3 yıl önce
kuranda nuh suresi yoktur
hayırlı 3 yıl önce
Ne tartişalimki iki soruyu bildiğim halde yanlişolana yöneldim ikilemler yanlış yaptım ağır başkanı reddetti diğerlerinde hiç tanıdık değildi mantığa göre yaptım neyapalim taktir Allah u tealadan Rabbim neylerse güzel eyler ben ancak bu kadar becerebildim hayırlısı inşeAllah
CEMİLE ÇINAR 3 yıl önce
HZ ÖMER ATIYYE
CEMİLE ÇINAR 3 yıl önce
SORULARI YAZARMISINIZ
merve cemile çayır 3 yıl önce
eski soyadım çınardı adımda cemile ne tevafuk :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın