ÖSYM'den Duyuru! 2018 KPSS DHTB Başvuru Süreci Sona Eriyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2018 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) başvurularının sona erdiğini duyurdu. 2018 KPSS DHBT'ye başvuruda bulunacak adaylar için detayları haberimizde tekrar hatırlatıyoruz.

DHBT 17.10.2018, 01:08 18.01.2019, 20:43
ÖSYM'den Duyuru! 2018 KPSS DHTB Başvuru Süreci Sona Eriyor

ÖSYM Başkanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir duyuru ile 2018 KPSS DHBT başvurularının başladığını ilan etmişti. 9 Ekim tarihi itibariyle başlayan 2018 KPSS DHBT sınav başvuruları 17 Ekim tarihi itibariyle sona erecek. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza 2018 KPSS DHBT başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları tekrar hatırlatıyoruz. 

2018 KPSS DHBT BAŞVURU SÜRECİ SONA ERİYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) kadrolarında yer almak isteyen adayların katılacağı 2018 KPSS DHBT sınav başvuruları için sona gelindi. Sınava başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapacaklar.

Adaylar başvurularını isterlerse ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla da yapabilecekler. Elektronik olarak ya da ÖSYM Merkezleri aracılığıyla başvurularını yapan adaylar daha sonra 60 TL başvuru ücreti ödeyecekler. Başvuru ücretlerinin yatırılmasıyla başvurular tamamlanmış olacak. 2018 KPSS DHBT sınavına başvurularını belirtilen süreç içinde yapamayan adaylara 1 Kasım tarihinde 1 günlük geç başvuru hakkı tanınacak. 

DHBT SINAV BAŞVURU ÜCRETLERİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan 2018 KPSS DHBT başvuru kılavuzuna göre, adaylar 60 TL olan başvuru ücretlerini aşağıda yer alan bankalara yatırabilecekler. 

Akbank’ın tüm şubeleriyle beraber ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Albaraka Türk Katılım Bankasının şubeleriyle beraber ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Finansbank’ın şubeleriyle beraber ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın şubeleriyle beraber ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Türk Ekonomi Bankası’nın şubeleriyle beraber internet bankacılığı üzerinden yapılabilecek.

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler üzerinden yapılabilecek.

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) yapılabilecek.

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) yapılabilecek.

Yorumlar (0)