Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 463 Sözleşmeli Personel Ek Yerleştirme Sonuçları Bekleniyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bir duyuru ile sözleşmeli olarak ek yerleştirmeler kapsamında 463 personel alınacağı ifade edilmişti. Söz konusu Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ek yerleştirme sonuçları bekleniyor. İşte detaylar.

Diyanet Personeli 24.10.2018, 15:48 24.10.2018, 16:13
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 463 Sözleşmeli Personel Ek Yerleştirme Sonuçları Bekleniyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 2018 yılı içerisinde istihdam edilecek sözleşmeli KKÖ, İH ve MK Alımı sözlü sınavlarına katılacak adayların 70 ve üzerinde bir puna almaları durumunda tercih hakkı elde edemeyen adayların DİB taşra teşkilatında farklı boş bulunan kadrolarda ek yerleştirme ile istihdam edilecekleri açıklanmıştı.

Ayrıca adaylar tercih işlemlerini 15 Ekim 2018 tarihinden 19 Ekim 2018 tarihine kadar yapmışlardı.

Adaylar tercih yapmaya hak kazanmaları durumunda kontenjan sayısı 25’ten az olan gruplarda kontenjan adedine yönelik olarak, diğer gruplarda ise en fazla 25 tercih yapmışlardı.

Tercih yerleştirme işlemlerinin sözlü sınavlarda alınan başarı puanının en yüksek olandan başlaması kaydıyla yapılacağı duyurulmuştu...

Yerleştirme işlemlerinin adayların tercih ile başarı sıralamalarının dikkate alınarak elektronik ortamda gerçekleştirildiği ifade edilmişti.

Ayrıca yerleştirme sonuçlarının 24 Ekim 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi web adresi üzerinden "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/" öğrenilebileceği ifade edildi.

Ek yerleştirme sonuçları açıklandığı anda kamupersoneli.net'te olacaktır.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (3)
hoca 13 ay önce
yarım puan bile inmez aralıktaki sınava yoğunlaşın
hafız 13 ay önce
Ne zaman açıklanır ??
mustafa 13 ay önce
daha ne zaman açıklanacak bu sonuçlar yaa