Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hafızlık Tespit Sınavları Hakkında Önemli Duyuru

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 2016 Hafızlık Tespit sınavları hakkında çok önemli bir duyuru yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi internet sayfasından yapılan duyuruda ilgili sınavların ertelendiği ve ...

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hafızlık Tespit Sınavları Hakkında Önemli Duyuru

 Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından Ertelenen Hafızlık Tespit Sınavları başlığı altında bir duyuru yayımlandı. İlgili duyurunun tamamı aşağıdadır ; 

Kur'an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik olarak 18 Temmuz 2016 tarihinde başlamış olan Hafızlık Tespit Sınavları ülkemizde yaşanan olağanüstü olaylar nedeniyle ertelendiği bilinmektedir. Ertelenmiş olan bu sınavların 20 Ağustos 2016 tarihinde başlamak üzere başvuru durumuna göre sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde yapılacaktır.

Bu itibarla;

1.  Sınavlar, 18 Temmuz 2016 tarihli sınavda belirtilmiş olan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

2.  Sınava ilişkin yapılacak iş ve işlemlerde 18 Temmuz 2016 tarihinde belirtilen hususlar (tarihler hariç) aynen dikkate alınacaktır.

3. Sınavların geç yapılmasından dolayı Ekim ayında planlanan Hafızlık Tespit Sınavı yapılmayacaktır. Bu sınavlara girmek isteyenler 20 Ağustos 2016 tarihli veya Ocak 2017 de yapılması planlanan sınava müracaatlarını yapacaklardır.

4. Müracaatları kaçırmış olan veya Ekim ayındaki sınava girmeyi planlayan adaylar 25 Temmuz-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında müracaatlarını yapacaklardır. 

​5. 18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için müracaatını yapmış olanların müracaatları geçerli olup tekrar müracaat yapmalarına gerek yoktur.

6. ​Sınava dışarıdan müracaat edeceklerin başvuruları il/ilçe müftülüklerince, Kur'an kurslarında kayıtlı olanların müracaatları ise kurs yöneticileri tarafından gerçekleştirilecektir.

7.  18 Temmuz 2016 tarihinde yapılmayan sınavlar için Sınav Giriş Belgesi alan ve yeniden müracaat eden adaylar 15 Ağustos 2016 tarihinden itibaren yeni Sınav Giriş Belgelerini il/ilçe müftülüklerinden alabilirler.

     İlgililere duyurulur.


EĞİTİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı forum.kamupersoneli.net adresinden bizlerle paylaşabilir ve diğer konularda adaylar tarafından açılan konulara yardımcı olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 16:29
YORUM EKLE