ABD'de bir ilk! Kaliforniya Beverly Hills'de tütün satışı yasaklandı!

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Beverly Hills şehrinde belediye Meclisi, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle otellerin haricinde tütün ve tütün ürünlerin satışına yasak getirdi. Beverly Hills, ABD'de tütün satışını yasaklayan ilk şehir oldu.

ABD'de bir ilk! Kaliforniya Beverly Hills'de tütün satışı yasaklandı!

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Beverly Hills şehri, ABD'de tütün satışını yasaklayan ilk şehir oldu.

1 Ocak 2021 itibariyle başlayacak

Beverly Hills Belediye Meclisi, 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle tütün ve tütün ürünlerin satışına yasak getirdi. Yönetmeliğe göre, 2021 yılı itibariyle Beverly Hills'de sigara, puro, elektronik sigara, pipo, tütün ve tüm tütün ürünlerinin satışı yasaklanacak.

Otellerde tütün satışına izin verilecek ancak akaryakıt istasyonları, eczaneler ve bakkallarda satış yapılamayacak.

Akaryakıt istasyonu işletmecileri, yasağın haksız yere çalışanların işten çıkarılmasına yol açabileceğini iddia ederek tepki gösterdi. Belediye meclisi ise yasağın halk sağlığını korumak için atılacak en iyi adım olduğunu söyledi. (İHA)

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE