ABD İran Savaşı mı başlıyor? Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından birkaç gün önce Irak'ta acil görevde bulunmayan tüm hükümet çalışanlarının ülkeyi terk etmesi emrini vermesinden sonra Irak'ın başkenti Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi. Katyuşa füzeleriyle yapılan saldırının, ABD büyükelçiliğinin olduğu bölgeye yapılması, ABD İran savaşı olasığını güçlendirdiği ifade ediliyor! ABD'nin İran'a saldırı düzenlemesi için bu saldırının bahane edlldiği sanılıyor...

DÜNYA 19.05.2019, 22:31
ABD İran Savaşı mı başlıyor? Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendi

ABD - İran gerilimi giderek artıyor!.. ABD İran savaşı olasığı nedir? ABD İran Savaşı mı başlıyor?.. ABD İran arasında giderek artan gerilim sonrasında Irak'ın başkenti Bağdat'taki Yeşil Bölge'ye katyuşa füzesiyle saldırı düzenlemesi sonucu bir çok soru gündeme geldi.. 

Irak Başbakanlığına bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, korunaklı hükümet binalarının bulunduğu Yeşil Bölge'nin merkezine katyuşa füzesiyle saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırıda can kaybı yaşanmadığı ifade edildi. Iraklı yetkililer, söz konusu bölgenin tamamının yakında trafiğe açılacağını açıklamıştı.

ABD, PERSONELİNE "ÇEKİLİN" TALİMATI VERMİŞTİ

Öteyandan, saldırının ABD tarafından yapılan uyarıların ardından gelmesi dikkat çekti.

Birkaç gün önce, ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD'nin Irak Büyükelçiliği ve Erbil Konsolosluğu'ndaki vize işlemlerini geçici bir süre için askıya aldığını ve ülkede acil olarak görev yapmayan personelin ABD'ye dönüşü için ulaşım imkanının en kısa sürede sağlanacağı belirtilmişti.

"Irak'ın içinde yer alan ABD'li iş yerlerinden uzak durun." denilen açıklamada, güncel bilgiler için yerel basının izlenmesi tavsiyesi de yapılmıştı.

Yorumlar (0)