ABD, İsrail'in kendini savunma hakkını destekliyor

ABD Dışişleri Bakanlığı başkanı, İsrail Başbakanı ile yaptığı görüşmede iki devletin birleşmesinin gücünü kaydetti.

DÜNYA 04.12.2018, 03:04
ABD, İsrail'in kendini savunma hakkını destekliyor

Bu Devlet Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert tarafından verilen bilgilere göre, 3 Aralık Pazartesi günü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Brüksel'de bir araya geldi ve İsrail'in BM'deki İsrail karşıtı duygularını kendi kendini savunma ve savaşma konusundaki mutlak hakkını açıkladı.

Nauert, "Dışişleri Bakanı Michael Pompeo, bugün İsrail 'de İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile bir araya geldi. Dışişleri Bakanı, ABD' nin İsrail'in güvenliğine ve ülkenin BM 'deki İsrail karşıtı önyargılara karşı kendi kendini savunma ve savaşma konusundaki mutlak haklarına olan bağlılığını vurguladı." Dedi.

Pompeo, Netanyahu’ya ABD’nin İsrail’le ve Orta Doğu ve Afrika’daki komşularıyla "Umman ve Çad’ın da dahil olduğu" diyalogu güçlendirmek ve destek sağlamak konusunda destek verdiğini söyledi.

Nauert, "Dışişleri Bakanı Pompeo, ABD ve İsrail’in ittifakının ve çok taraflı işbirliğimizin güçlü olduğunu kaydetti. Amerika’nın İran’daki rejimin tüm tehditlerine karşı azami baskıyla kararlılığını bir kez daha kanıtladı." Dedi.

Netanyahu, İran'a karşı yaptırımlar için Trump'a teşekkür etti

Yorumlar (0)