ABD tarihinin en şiddetli kasırgalarından birini bekliyor! ABD'de son dakika kasırga alarmı verildi

ABD’de son dakika olarak Dorian kasırgası alarmı verildi. Tarihinin en büyük kasırgalarından birini bekleyen ABD yetkilileri, bölge halkına 7 günlük yiyecek stoğu yapmalarını ve sığınaklardan çıkmamaları talimatını verdi.

DÜNYA 31.08.2019, 10:18
ABD tarihinin en şiddetli kasırgalarından birini bekliyor! ABD'de son dakika kasırga alarmı verildi

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, adeta kıyamet alarmı verdi. Tarihinin en yıkıcı kasırgasına hazırlanan ABD, bir çok bölgede acil durum ilan etti. Dorian kasırgası dedikleri felaketi en ucuz bir şekilde atlatabilmek için, bölge halkına, 7 günlük yiyecek stoğu yapıp derhal sığınaklara kapanmaları talimatı verildi. 

Dorian Kasırgası, Karayip denizi üzerinde şiddetlenerek ilerlemeyi sürdürüyor. Porto Riko’yu teğet geçen kasırganın kısa sürede Florida ve Georgia eyaletlerine ulaşması bekleniyor. Eyaletlerde Dorian Kasırgası nedeniyle acil durum ilan edildiği de açıklandı, en az 7 günlük gıda stoku yapılması önerildi.

Açıklamanın ardından pek çok kişi marketlere akın etti. Binalarını kasırganın şiddetinden ve sel riskinden az da olsa korumak isteyenler ise kum torbalarıyla önlem aldı.

Gece saatlerinde ise Dorian’ın 5 kategorili Saffir Simpson ölçeğine göre ‘Kategori 4’e yükseltildiği ve rüzgar hızının saatte 210 ila 240 kilometreye ulaşacağı tahmin edildiği duyuruldu.

Federal ve Florida eyalet yetkilileri, vatandaşlara güvenli yerlerden ayrılmamaları çağrısında bulunuyor.

ABD Başkanı Trump da hafta sonu Polonya’ya yapacağı ziyareti iptal ederek kasırgayla ilgili gelişmeleri takip etmek üzere başkent Washington’da kalmaya karar verdiğini duyurmuştu.

Yorumlar (5)
Osman Nuri TEMIR 4 ay önce
Ins sonunuz olacak
Osman Nuri TEMIR 4 ay önce
Ins sonunuz olacak
Osman Nuri TEMIR 4 ay önce
Ins sonunuz olacak
Katil'abd-israil 4 ay önce
Kahhar ismiyle biiznillah kahr-u'perişan olacaksınız. Zalimler için yaşasın cehennem..!!!
newyork için bekliyoruz 4 ay önce
newyork için bekliyoruz