ABD ve İran hükümeti karşılıklı olarak birbirlerinin ordularını terör listesine aldı!..

ABD'nin İran Devrim Muhafızlarını terör örgütü listesine aldığı kararı üzerine, İran hükümeti de bu karar karşılıksız kalmayarak ABD orduunu terör örgütü listesine aldı..

ABD ve İran hükümeti karşılıklı olarak birbirlerinin ordularını terör listesine aldı!..

ABD Başkan Donald Trump ABD’nin İran Devrim Muhafızları’nı terör örgütü olarak tanıdığını belirtti. Washington böylece ilk kez resmi olarak başka bir ülkenin ordusunu terör örgütü olarak nitelendirmiş oldu.

Trump’ın bu adımı, ABD ordusu ve istihbarat yetkililerini de dost olmayan hükümetlerin benzer adımlarına açık hale getirebileceği gerekçesiyle eleştiriliyor.

ABD geçen ayın sonunda da İran Devrim Muhafızları’na bağlı bazı kişi ve kurumları kara listeye almıştı.

İRAN'dan ABD'YE KARŞILIK GECİKMEDİ

İran hükümeti, ABD'nin İran Devrim Muhafızları’nı terör örgütü olarak tanıdığını açıklaması üzerine, ABD'nin ordusunu terör örgütü listesine aldığını açıkladı.. 

Ayrıntılar geliyor..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE