banner731

Afganistan'ın Vardak Vilayetinde Bombalı Saldırı! Ölüler Ve Yaralılar Var

Afganistan'ın Vardak vilayetinde önceden yol kenarına yerleştirilen bomba patlatıldı. Düzenlenen bombalı saldırı bir otomobilin geçişi esnasında düzenlenirken patlamada 5 kişinin ölü ve 3 kişinin yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı. Patlama hakkında Vardak Vilayeti Valisi Muzefferuddin Yemin'den açıklama geldi.

DÜNYA 13.08.2019, 23:00
Afganistan'ın Vardak Vilayetinde Bombalı Saldırı! Ölüler Ve Yaralılar Var

Afganistan'ın Vardak vilayetinde bombalı saldırı düzenlendi.

Yol kenarına yerleştirilen bomba bir otomobilin geçişi esnasında patlatıldı. Patlama sonucunda 5 kişinin ölü ve 3 kişinin yaralı olduğu duyuruldu.

AÇIKLAMA GELDİ

Vardak Vilayeti Valisi Muzefferuddin Yemin ise patlama hakkında gazetecilere yaptığı açıklamasında Kabil-Gazni Otobanı'nın Vardak iline bağlı Ceğtu ilçesindeki kesiminde patlamanın meydana geldiğini ifade etti.

Vali Yemin, yol kenarına yerleştirilen bombanın, bir ailenin bulunduğu otomobilin geçişi esnasında infilak ettirildiğini belirtti.

Patlamada 5 kişinin öldüğünü ifade eden Yemin, 3 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Diğer yandan yaralılar tedavi altına alındı ve bölgede bulunan Taliban terör örgütünden ise konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (1)
Halk 3 ay önce
Lütfen haber manşetlerini halkı korkutmadan atın Bi bakıyoruz patlama haberi ulan ülkede ne oldu derken bakıyoruz Afganistan!!! lütfen lütfen!