Almanya'da bomba bulundu, bölgede 8 bin kişi tahliye edildi

Almanya'nın Köln kentinde, 2. Dünya Savaşı'ndan kalma 250 kiloluk patlamamış bomba bulundu. Bombanın bulunduğu bölgede 8 kişi tahliye edildi.

DÜNYA 14.12.2018, 17:44
Almanya'da bomba bulundu, bölgede 8 bin kişi tahliye edildi

Braunsfeld semtinde yapılan bir kazı çalışması esnasında bulunan 250  kilogramlık İngiliz yapımı bombanın etkisiz hale getirilmesi için bölgede yaşayan  8 bin kişi tahliye edildi. Tahliye edilen yerler arasında yaşlı ve hasta bakım  merkezinin de bulunduğu bildirildi.

Semtte 500 metrekarelik alan riskli bölge olarak belirlenirken  çevredeki yollar kapatıldı, hafif raylı sistem ve otobüs seferleri durduruldu.

Köln Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Aachener  Caddesi'ndeki bir arazide bulunan bombanın imha çalışmalarının akşam saatlerine  kadar sürmesinin beklendiği belirtildi.

İki hafta önce aynı yerde inşaat işçileri tarafından yine 2. Dünya  Savaşı'ndan kalma patlamamış bir bomba bulunarak imha edilmişti.

Almanya’da bir kısmı yerleşim yerlerinde olmak üzere 2. Dünya  Savaşı’ndan kalma patlamamış çok sayıda bomba bulunuyor. Bu bombalar uzmanlarca  kontrollü şekilde etkisiz hale getiriliyor.

Yorumlar (0)