Almanya Türkiye’ye silah satışını yasakladı!

Türkiye Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrasında yanında olan ve olmayan ülkeleri teker teker görmeye başladı. Son olarak Almanya Türkiye’ye silah satışını yasaklayarak tarafını göstermiş oldu.

DÜNYA 12.10.2019, 17:56
Almanya Türkiye’ye silah satışını yasakladı!

Türkiye sınırda yer alan teröristleri temizlemek için başlatılan harekat sonrasında yanında yer alan ve karşısında duran ülkeleri teker teker görme fırsatı yakalamış oldu. Başta FETÖ’cü alçaklara kapılarını açan Almanya şimdi de teröristlerle girilen mücadelede Türkiye’yi yalnız bıraktı.

ALMANYA SİLAH SATIŞLARINI YASAKLADI

Almanya’nın Bild gazetesine açıklamalarda bulunan Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suriye’de başlatılan ve Türkiye'nin önderlik ettiği Barış Pınarı Harekatı’ndan dolayı Türkiye’ye silah satışlarını yasakladıklarını duyurdu.

Bakan Maas, “Türk ordusunun Suriye’nin kuzeydoğusuna yaptığı operasyon nedeniyle, Federal Hükümet, Türkiye’nin Suriye’de kullanabileceği bütün askeri teçhizatın satışına izin vermeyecek” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GEÇTİĞİMİZ YIL 243 MŞLYON EURO TUTARINDA SİLAH ALMIŞTI

Barış Pınarı Harekatı’nın başladığı günden itibare Almanya'nın yanı sıra Finlandiya, Hollanda ve Norveç Türkiye'ye Suriye’deki askeri operasyondan dolayı silah satışını askıya aldıklarını açıklamışlardı. Geçtiğimiz yıl Almanya, silah satışının yaklaşık üçte birini Türkiye’ye 243 milyon euro tutarında silah ihracı yaparak gerçekleştirmişti.

Yorumlar (0)