Avrupa Merkez Bankası Hacklendi Mi? Avrupa Merkez Bankası'nın Raporlama Sitesi Hacklendi!

Avrupa Merkez Bankasında büyük bir şok yaşandı. Avrupa Merkez Bankasına (ECB) ait raporlama sitesinin hacklendiği açıklandı. Toplamda 481 kullanıcının iletişim bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği iddia edilirken piyasalar hakkında hassas bilgilere dokunulmadığı ifade edildi.

DÜNYA 16.08.2019, 00:45
Avrupa Merkez Bankası Hacklendi Mi? Avrupa Merkez Bankası'nın Raporlama Sitesi Hacklendi!

Avrupa Merkez Bankası tarafından flaş bir açıklama yapıldı ve Avrupa Merkez Bankasına ait olan "Bankalar için Engtegre Raporlama Rehberi" (BIRD) isimli internet sitesinin hacklendiği açıklandı.

Bankadan yapılan açıklamada ise 481 kullanıcıya ait olan iletişim bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği iddia edildi ve hackerın, piyasalar hakkında hassas bilgilere ulaşamadığı ifade edildi.

BİLGİLER ELE GEÇİRİLMİŞ OLABİLİR

Bunun yanı sıra internet sitesi kullanıcılarına ait isimlerle beraber e-mail adreslerinin ve pozisyonlara yönelik bilgilerin ele geçirilmiş olabileceği ifade edildi.

Kullanıcılara ait olan şifrelerin güvende olduğu duyuruldu ve bankadan yapılan açıklamada ECB'ye bağlı olan ve bankaların raporlamalarına destek verilmesi için açılan tüm internet sitesinin bir süreliğine erişime kapalı tutulacağı bildirildi.

Yorumlar (0)