banner731

Bakan Çavuşoğlu teröristlerin alçak oyununu açıkladı

Suriye'de alçak teröristlerin para karşılığında ellerinde tuttukları DEAŞ'lı teröristleri bıraktığı bilgisini paylaşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "YPG'lilerin para karşılığında DEAŞ'lıları serbest bıraktığı bilgileri geliyor. Terör örgütünden başka bir şey beklenmez" dedi

DÜNYA 28.10.2019, 18:02
Bakan Çavuşoğlu teröristlerin alçak oyununu açıkladı

ABD'nin terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'yi etkisiz hale getirdiği operasyon hakkında açıklama yapan Çavuşoğlu alçak teröristlerin Suriye'deki oyununu açıkladı.

"Milli Savunma Bakanlığımız da Trump'ın açıklamasından önce, bu konudaki iş birliğiyle ilgili açıklama yaptı." diyen Çavuşoğlu, "Terörle mücadele anlayışımız çerçevesinde ve ayrıca müttefiklik ve stratejik iş birliği ruhuyla Türkiye de burada hareket etmiştir. Öncesinden bilgilendirme ve görüş alışverişinde bulunulmuştur. Zaten detaylarıyla ilgili açıklamayı da Milli Savunma Bakanlığımız ve istihbaratımız yapıyor. Bu nedenle Trump Türkiye'ye teşekkür etmiştir." ifadelerini kullandı.

ALÇAK TERÖRİSTLERİN OYUNU ORTAYA ÇIKTI

Ayrıca "YPG'lilerin Barış Pınarı Harekatı'nı da bahane ederek DEAŞ'lıları para karşılığında serbest bıraktığına dair duyumlar geliyor." diyerek bilgi paylaşan Çavuşoğlu, "Bunları da takip ediyoruz ve inceliyoruz. Zaten bir terör örgütünden de başka bir şey beklenmez." dedi.

VARSA ÇIKMAYAN TEMİZLERİZ

Barış Pınarı Harekatı sonrasında bölgeden çıkmayan teröristler hakkında Çavuşoğlu, "Varsa çıkmayan, bunu temizleriz. Bu anlamda, (Barış Pınarı) Harekata ara verdik ya da o bildirimden sonra durdurduk demek, burada kalan teröristlere karşı hiçbir şey yapmayacağız anlamına gelmez. Zaten sahada biz varız, askerimiz orada, geri çekilme yok." dedi.

Yorumlar (0)