banner731

Bakanlık o ülkeye seyahat uyarısı yaptı: Sakın gitmeyin!

Dışişleri Bakanlığı tarafından İspanya’nın Katalunya Özerk Bölgesi’nde yaşanan gelişmelerle bağlantılı olarak, başta Barselona olmak üzere Katalunya'ya seyahat uyarısı yaptı.

DÜNYA 18.10.2019, 22:56
Bakanlık o ülkeye seyahat uyarısı yaptı: Sakın gitmeyin!

İspanya’nın Katalunya Özerk Bölgesi’ne yönelik yapılan seyahat uyarısında Dışişleri Bakanlığı, duyuru yayımladı.

Yayımlanan duyuruda, "İspanya’nın Katalunya Özerk Bölgesi’nde yaşanan gelişmelerle bağlantılı olarak, başta Barselona olmak üzere bölgede muhtelif protesto gösterileri ve kitlesel eylemler düzenlenmekte olup, bölgede yaşayan veya turist olarak gelmiş olan vatandaşlarımızın bu tür hareketliliklerden ve kalabalık gruplardan uzak durmaları, her halükarda bulundukları ortamlarda dikkatli hareket etmeleri tavsiye olunmaktadır. Önümüzdeki günler için bölgeye seyahat planı yapan vatandaşlarımızın zorunlu bir sebep bulunmadığı takdirde bu planlarını gözden geçirmeleri de yararlı olabilecektir." denildi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN BÜYÜKELÇİLİKLERİ TAKİP EDİN!

Ayrıca, "Yol kapama, trafiği kesme gibi eylemler nedeniyle toplu taşıma dâhil kentiçi ve şehirlerarası ulaşımda da aksamalar meydana gelmektedir. Özellikle Barselona Havaalanı’ndaki gösterilerin havaalanının işleyişini aksattığı, bazı uçuş ve tren seferlerinde gecikme ve iptallere yol açtığı dikkate alınmalıdır.

Vatandaşlarımızın Madrid Büyükelçiliğimizin ve Barselona Başkonsolosluğumuzun sosyal medya hesaplarını yakından takip etmesi yararlı olacaktır."denildi.

 

Yorumlar (0)