Barış Pınarı Harekatı Avrupa’yı rahatsız etti! Durdurulsun çağrısı yaptılar

Avrupa genellikle terör örgütünün yaptığı zalimliği göz ardı ederken Türk ordusu tarafından başlatılan ve zalimlik görenleri kurtulması için yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nın durdurulması için çağrıda bulundu.

DÜNYA 10.10.2019, 00:35
Barış Pınarı Harekatı Avrupa’yı rahatsız etti! Durdurulsun çağrısı yaptılar

Türkiye'nin terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker dikkat çeken ifadeler kullandı.

AVRUPA’NIN İŞİNE GELMEDİ

Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda konuşan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Türkiye ile ilişkiler karmaşık ancak hiç olmadığı kadar önemli." ifadesini kullandı.

BARIŞ PINARI HAREKATI DURDURULSUN

"Türkiye'nin Suriye'yle sınırına ilişkin bazı güvenlik kaygıları bulunuyor.” Diyen Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, “Buna rağmen Türkiye'ye ve tüm aktörlere itidal ve halihazırda başlayan operasyonu durdurma çağrısında bulunuyorum. Eğer Türkiye'nin planı bir güvenli bölge oluşturmaksa, AB'de bunun masraflarını karşılamasını beklemesin. Bu konuyu Türk dostlarımızın dikkatine getirmemiz gerekiyor." Dedi.

TAM BİR KIBRISLIYIM!

Bugüne kadar terör örgütlerine ses çıkarmayan ve çözüm için Suriye'de sadece siyasi yolların kullanılması gerektiğini belirten ve Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Juncker, "Ben bu konuda tam bir 'Kıbrıslıyım'. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile dayanışma içinde kalacağız." açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)