banner731

Brexit'in Londra'daki finansal girişimler üzerindeki felç etkisi

İngiltere Londra "fintech" in ilk Avrupa merkezi olarak kalıyor, ancak birçok proje askıya alındı.

DÜNYA 04.12.2018, 16:03
Brexit'in Londra'daki finansal girişimler üzerindeki felç etkisi

İngiltere, 23 Haziran 2016 tarihinde Brexit'e oy verdiğinde, Hervé Hatt İngiltere'deki planlarını derhal askıya aldı. Meilleurtaux.com'un baş yöneticisi, emlak ve kredi oranlarını karşılaştırmak için bir Fransız sitesiydi, o sırada bir İngiliz firmasının olası bir devralma çalışmasını yapıyordu. "Bunu bir öncelik haline getirmeyi bıraktık ve başka yerlere bakmaya başladık. "

Herhangi bir istatistikte görünmeyecek ve neredeyse hiç hissetmeyecek olan bu edinme, Brexit'in "Teknik Şehir" e, Doğu Londra'nın mahallesinin takma adı olan buz gibi soğukluğunun sembolüdür. (fintech). Londra'yı tüm Avrupa için bir merkez olarak kullanan bu kozmopolit ortamda Brexit, sakat bir etki yarattı. Birleşik Krallık'ın başkenti, Avrupa Birliği'nde (AB) fintech'in lideri olarak kalırsa, şu anda belli bir endişe vardır, Birleşik Krallık milletvekilleri ise Londra ile Brüksel arasında imzalanan anlaşmayı reddetmekle tehdit etmektedir.

28 Kasım Çarşamba günü, Dışişleri Bakanı Agnès Pannier-Runacher'in Ekonomi Bakanı'na geçişinde düzenlenen bir seminer bu yüksek belirsizliği gösterdi. "Büyük şirketler hazır ve Avrupa 'da çalışmaya devam etmek için gerekli yetkilere sahipler , fakat bu soru küçük oyuncularla ilgili." Diyor, Prudential Denetleyici ve Çözüm Makamı (ACPR) üyesi Olivier Fliche, düzenleyici Fransız bankacılık ve sigorta .

Abonelerimiz için ayrılan makaleyi okuyun. Ayrıca American tycoon Warren Buffett iki fintech'e yatırım yapıyor

"İrlandalı düzenleyici taleplerle boğulmuş"

Marieke Flament, ABD merkezli bir cryptocurrency şirketi olan Circle Pay'ın Avrupa iştiraki olarak görev yapıyor. Londra'da ve yarısı Dublin'de bulunan altmış çalışanının yarısına sahip olan şirket, AB çapında çalışmaya devam etmek için Brexit'in sonrasında “e-para” ehliyet başvurusunda bulunmak için İrlanda'ya döndü. Ama işler planlandığı gibi gitmedi.

"İrlanda regülatör küçük start-up için büyük bankalardan istekleri karşısında şaşırdı. Biz randevu alınamıyor. Endişeli Marieke Flament Malta özellikle ilgi bir alternatif, aranan, ama onun kükürtlü ün. Bunu soğutmalı o tereddüt ay sonra nihayet Fransız regülatörlere, Autorité des marchés finansörlerine ve ACPR'ye döndü.Onlar hoş karşılandıklarını hayretle karşıladı. “İngiliz regülatörüyle olduğu gibi onlarla diyalog kurmak çok kolaydır ve dosyanızı İngilizce'ye koyabilirsiniz. benim için işleri çok kolaylaştırdı. "

Yorumlar (0)