CHP'li Kaya'dan Trump'a ilginç cevap: Hoşt Amerika, Puşt Amerika

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından Türkiye'yi tehdit eden ABD Başkanı Trump'a, "Hoşt Amerika, Puşt Amerika" diyerek cevap verdi.

DÜNYA 11.10.2019, 22:53
CHP'li Kaya'dan Trump'a ilginç cevap: Hoşt Amerika, Puşt Amerika

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya Türkiye'yi ekonomik yaptırımlarla tehdit eden ABD Başkanı Trump'a dikkat çekici bir şekilde cevap verdi.

HOŞT AMERİKA!

Aşık Ferhat yerine "Rahmetli Mahzuni" diyerek ABD Başkanı Trump'a seslelen Kaya, "Rahmetli Mahsuni'nin sözleriyle yanıt vereyim: Hoşt Amerika, puşt Amerika sözü bugün de gerçektir. Emperyalistlerin hiçbir zaman, Türkiye Cumhuriyeti devletine, yöneticilerine ne hakları vardır ne de hadleri vardır." dedi.

BİZE DÜŞEN GÖREV TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLIĞIDIR!

Ayrıca 6. Filo eylemlerine göndermede bulunan Kaya, "6. Filo karşısında Deniz'ler nasıl mücadele etmişse, bugün de bize düşen görev Türkiye'nin bağımsızlığır, Ortadoğu'nun barış içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşamasıdır. Bunun koşulu da, İran, Irak, Suriye ve Türkiye'nin birlikte hareket etmesinden geçmektedir. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kurulacak, ne Rusya, ne Amerika ne de Çin, bizim topraklarımıza ve bölgemize dil uzatamayacak. Ben Trump'a bir kez daha Mahsuni'nin sözünü hatırlatıyorum. Devlete yönetenlere de, Trump'ın bu sözlerine sessiz kalanlara da çağrı yapıyorum. Biz Amerikan emperyalizmine karşı mücadelede çok bedeller ödedik, yine öderiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)