Çin'den ABD'ye hodri meydan: "Mücadeleye hazırız blöf yapmıyoruz"

Çin'de yayımlanan bir makalede ''Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerine ilişkin, "Saldırgan ve korumacı bir tavır takınan ABD karşısında mücadeleye tam anlamıyla hazırız; Çin blöf yapmıyor" uyarısı yapıldı. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının en son örneği, ABD'li şirketlerin, Çinli telefon üreticisi Huawei'ye güncelleme desteklerini çekmeleri olmuştu.

Çin'den ABD'ye hodri meydan: "Mücadeleye hazırız blöf yapmıyoruz"

Çin Halk Cumhuriyetinin devlet haber ajansı Xinhuada yayımlanan bir makalede, Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerine ilişkin, "Saldırgan ve korumacı bir tavır takınan ABD karşısında mücadeleye tam anlamıyla hazırız; Çin blöf yapmıyor" uyarısı yapıldı. 

Makalede, "Çin ürünleri ve yatırımcılarına kapıları kapamanın, katılımcı tarafları etkileyeceğini ancak aynı zamanda Çin'in küresel bir ekonomik yenilikçiye dönüşme çalışmalarını hızlandıracağı" belirtildi.

"ABD ciddi sorunlarla karşı karşıya kalır"

Çin'in bu mücadelede hasar alacağının ifade edildiği makalede, ABD piyasalarının oynaklığına dikkat çekilerek, "ABD'nin daha ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacağına" işaret edildi.

Makalede, ABD'nin tek taraflı hamlelerinin sadece Çin'in moralini yükselterek, vatanseverlikle birbirlerine kenetlenecekleri ve tüm mücadelelerden zaferle ayırılacağının belirtildi ve "Çin blöf yapmıyor" denildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE