Cumhurbaşkanı Erdoğan akıbetini göreceğiz demişti! Büyükelçi acilen ülkeye çağrıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan akıbetini göreceğiz demişti! Büyükelçi acilen ülkeye çağrıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron hakkında, "Seçimde de akıbetini göreceğiz. Yolunun pek uzak olduğunu zannetmiyorum." açıklamasının ardından Fransa, Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'yu ülkeye çağırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkında yaptığı açıklama ardından Fransa'dan flaş bir hamle geldi.

FRANSA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından Elysee Sarayı'ndan açıklama yapıldı.

KABUL EDİLEMEZ!

Elysee Sarayı'ndan  yapılan açıklamada  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının kabul edilemez olduğu belirtilerek, Fransa'nın Türkiye'deki Büyükelçisi Herve Magro'yu istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağırdığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan akıbetini göreceğiz demişti! Büyükelçi acilen ülkeye çağrıldı!

AKIBETİNİ GÖRECEĞİZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Macron denilen zatın, İslam ile derdi nedir, Müslümanlarla derdi nedir? Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç hürriyetinden, inanç özgürlüğünden anlamayan, kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir, öncelikle akli noktadan kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şey kazandırmaz. Zaten 1 yıl sonra seçim var. Seçimde de akıbetini göreceğiz. Yolunun pek uzak olduğunu zannetmiyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.