banner731

DEAŞ terör örgütü Bağdadi'nin yerine geçen ismi açıkladı

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin operasyon düzenleyerek öldürdüğü DEAŞ Lideri Bağdadi ve Bağdadi'nin ardından DEAŞ lideri olması planlanan El Muhacir'in öldürüldüğü DEAŞ tarafından da doğrulandı. DEAŞ'ın lideri Bağdadi ve yerine geçecek El Muhacir'in öldürüldüğünün duyurulmasının ardından DEAŞ'ın yeni liderinin ismi de açıklandı.

DÜNYA 31.10.2019, 19:27 31.10.2019, 19:27
DEAŞ terör örgütü Bağdadi'nin yerine geçen ismi açıkladı

ABD Başkanı Trump tarafından Suriye'de büyük bir iç savaş çıkmasına neden olan DEAŞ terör örgütü lideri Bağdadi'nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen operasyonla öldürüldüğünü duyurmuştu. Trump DEAŞ lideri Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından Bağdadi'nin yerine geçecek  El Muhacir'in de öldürüldüğünü duyurmuştu.

DEAŞ LİDERLERİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DOĞRULADI

DEAŞ tarafından merakla ölüm haberlerinin doğru olup olmadığı beklenirken gelen son bilgilere göre DEAŞ Lideri Bağdadi ve Bağdadi'nin ardından DEAŞ lideri olması planlanan El Muhacir'in öldürüldüğü DEAŞ tarafından doğrulandı.

DEAŞ YENİ LİDERİNİ AÇIKLADI

DEAŞ liderlerinin öldürülmesinin ardından DEAŞ'ın başına kimin geçeceği merak konusu olurken DEAŞ liderlerin öldürüldüğünü açıklamasının ardından yeni liderin de Ebu İbrahim el Haşimi el-Kureyşi olarak açıkladı. DEAŞ'ın yeni lideri olarak açıklanan Ebu İbrahim el Haşimi el-Kureyşi'nin ABD tarafından en yakın zamanda öldürülmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)