Elektronik sigara 10 günde 2 can aldı

ABD 10 gün arayla ikinci kez, elektronik sigaranın neden olduğu düşünülen ölümle sarsıldı. Geçen ayın sonlarında, ABD'nin Illinois eyaletinde bir kişi yaşamını yitirmişti. O ölümün ardında, elektronik sigara kullanımı olduğu düşünülüyordu.

DÜNYA 06.09.2019, 17:53
Elektronik sigara 10 günde 2 can aldı

ABD'de 10 gün önce  Illinois'da yaşanan ölümün yankıları sürerken bir acı haber de Oregon Eyaleti'nden geldi. Oregon'da Temmuz ayında hayatını kaybeden kişinin vefat nedeninin elektronik sigara kullanımı olduğu tespit edildi. Uzmanlar ülke genelinde, elektronik sigaradan kaynaklandığı düşünülen ve Haziran sonundan itibaren görülmeye başlanan "gizemli hastalıkla" ilgili 22 eyalette, 200'e yakın vaka ile araştırmaları sürdürüyor. Oregon Eyaleti Sağlık Dairesi yetkilileri, Son ölümün elektronik sigaralara konulan sıvının içeriğinden mi yoksa cihazın kendisin dolayı mı kaynaklandığının henüz tespit edilemediğini açıkladı.

Tedavi altında olan kişilerde öksürme, nefes darlığı, ishal ve kusma görülüyor. Zararlı maddenin tespiti için elektronik sigara sıvılarından alınan örnekler laboratuvarlarda inceleniyor. ABD'de daha önce iki kişi de, elektronik sigaraların yüzlerinde patlamaları sonucu hayatını kaybetmişti.

Yorumlar (1)
salihh 3 ay önce
yalanınızı sikeyim tütün lobisi ulan haberin ayrıntısınıda versene maruana koyup çekmisler bunuda yazsana