Fransa'dan İran'ın balistik füze testleri hakkında flaş açıklama

Fransa Dışişleri Bakanlığı, İran'ın orta menzilli balistik füze testlerini kınadı ve kışkırtıcı bir hareket olarak nitelendirdi.

Fransa'dan İran'ın balistik füze testleri hakkında flaş açıklama

“Fransa, geçen Cumartesi günü İran'ın orta menzilli bir balistik füze başlatmasından endişe duyuyor. Bu kışkırtıcı ve istikrarı bozucu eylemleri kınadı. ”RIA Novosti, Fransa Dışişleri Bakanlığı temsilcisini aktardı.

Daha önce, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'ın orta menzilli balistik füze testlerinin BM Güvenlik Konseyi Kararı 2231'yi ihlal ettiğini söyledi.

İran Silahlı Kuvvetleri temsilcisi Tuğgeneral Abolfazl Şekarci, Tahran'ın füze testlerine devam etmek istediğini ve bunun için yabancı devletlerden izin almanın gerekmediğini söyledi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE