FSB, Ukraynalı denizcilerin eline geçen "belgeleri" gösterdi

Teknelerden birinin üzerinde, Odessa'dan Berdyansk'a gizlice taşınması göreviyle bir belge bulduğu iddia edildi.

FSB, Ukraynalı denizcilerin eline geçen "belgeleri" gösterdi

27 Kasım'da Rusya Federal Güvenlik Servisi, gözaltına alınan Ukraynalı denizcilerin yakalandığı iddia edilen belgeleri Kerç Boğazı'ndaki olaydan sonra yayınladı. RIA Novosti raporları .

İddiaya göre, bir teknede Nikopol, Odessa'dan Berdyansk'a gizlice hareket etme görevini içeren bir belge buldu. Özel gizliliğin Kerç-Yenikal kanalında sağlanacağı iddia edildi.

Ayrıca, aynı teknede, Kerç-Yenikalsky Kanalı'nda gezinmek için Rusya tarafından belirlenen kuralların bir özetini buldular.

FSB, Ukraynalı Deniz Kuvvetleri'nin gözaltındaki askeri gemilerinde ateşli silahlar için birkaç el bombası fırlatıcısı, tank ve büyük kalibreli makineli tüfek, makineli tüfek, tabanca, el bombası ve mühimmat olduğunu belirtiyor.

"Aşağıdaki silah ve mühimmat Ukrayna Donanması gözaltına alındı ​​askeri gemileri vardı: 30 mm top - 4 adet, otomatik bombaatar AGS-17 - 4 adet, makineli tüfek DShK 12.7 mm - 2 adet, makineli tüfek PKT 7.62mm - 4 adet, otomatik AK-47 5.45mm - 13 adet, PM 9mm tabanca - 4 adet, 9 mm travmatik tabanca - 1 adet, PS sinyal tabanca - 1 adet, yüksek patlayıcı parçalanma mermi 30 mm - 765 adet, "diyor.

Buna ek olarak, el bombası fırlatıcıları için 1975 VOG-17 çekim, 495 VOG çekim, 40 RGD-5 el bombası, 48 RGD-42 el bombası, 20 RGD el bombası, el bombası için sigorta, Kalashnikov ve Makarov tabanca için çeşitli kalibre ve mağaza mühimmat vardı.

Raporda, 30 mm top, AGS-17 ve PCT'nin bir tabanca montajı oluşturduğunu ve bunların her biri için iki tane olmak üzere dört tane olduğunu açıklıyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE