Gazze protestolarında 18 Filistinli yaralandı

Kuşatma altındaki Gazze Şeridi'nin doğu sınırlarının yanısıra, "Büyük Dönüşü Büyük Yürüyüş" protestoları sırasında, İsrail kuvvetlerinin canlı ateşi sonucu en az 18 Filistinli yaralandı .

Gazze protestolarında 18 Filistinli yaralandı

İsrail güçleri protestocuları bastırmak için canlı mermi ve göz yaşartıcı bombalarla ateş açarken, gençler Gazze Şeridi'nde bulunan Doğu Gazze Şehri'ndeki Malaka bölgesinde ve güneydeki Gazze Şeridi'ndeki Khan Younis'te lastiklere ateş açtı.

Tanıklar, bir Ma'an'a, İsrail güçlerinin doğudaki Han Younis'teki Abasan el-Kabira'da bir grup Filistinlilere ateş açtığını bildirdiklerini söyledi.

Filistinli protestocular 36. cuma günkü protesto gösterilerine katılmak ve kuşatma eylemlerini kırmak için Gazze Şeridi'nin doğu sınırlarına ulaştılar. Doğudaki Breij mülteci kampının dönüş kampında sınırda görevlendirilen İsrail askerleri protestoculara canlı ateş açtı."Büyük İade Yürüyüşü" protestoları 30 Mart'ta Gazze'deki binlerce Filistinli sivil tarafından - on yıl süren İsrail kuşatmasından muzdarip - mülteci olarak geri dönme haklarını talep etmek için sınırları aşan şimdiki zamanda İsrail'de vatanlar.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 01:07
YORUM EKLE