Hilton otelinde büyük skandala 100 milyon dolarlık tazminat davası

Hilton Worldwide müşterilerinden biri, otel çalışanlardan birinin banyoda gizli çektiği videosunu internetten paylaştığını iddia etti. Kadın müşteri otel çalışanının onu çıplak bir şekilde duşta çıplak bir şekilde kaydettiğini ve videoyu bir düzineden fazla sitede yayınladıktan sonra şantaj yapmaya çalıştığını iddia ederek otele100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Hilton otelinde büyük skandala 100 milyon dolarlık tazminat davası

Davaya göre, yargısal belgelerde sadece "Jane Doe" olarak tanımlanan, genellikle bilinmeyen kişiler olarak adlandırılan veya kimliği gizli olarak gizlenen Chicago kadını, 2015 yılında hukuk okulundan mezun olmuş ve Hampton Inn'de kalıyordu. New York Barosu sınavına girmek için New York'taki Hilton Suites otelinde kalan kadın, otel odası banyosunda gizli kameranın yerleştirildiğini ve bu şekilde müşterilerin çıplak özel görüntülerini elde edilere müşrerilere şantaj yapıldığını iddia etti. Hilton Worldwide'a 100 milyon dolarlık açtığı tazminat davası iddianamesi kabul edilirse, bu benzer olaylarda tarihin en büyük tazminat miktarı olacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 16:39
YORUM EKLE