İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit'in Ertelenmesini Talep Edecek

İngiltere Başbakanı Theresa May, bugün Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya gelerek Brexit'in ertelenmesini talep edecek.

İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit'in Ertelenmesini Talep Edecek

İngiltere Başbakanı Theresa May Brexit’i kısa erteleme çalışmaları kapsamında bugün Berlin ve Paris’e ziyaretler gerçekleştirecek.

AB diplomatlarının İngilitere’nin süreçte çok ilerleme kaydetmemesine rağmen İngiltere’ye uzatma önermeye karar verdikleri söyleniyor. Bu önerinin May’in, ya da yerine gelecek kişinin AB’nin işleyişini aksatmamayı taahhüt etmesine de bağlı olduğu söyleniyor. İngiltere Başbakanı Theresa May’in Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesinden sonra açıklama yapacağı belirtiliyor

Londra’da ise  hükümet ve ana muhalefet partisinin anlaşmaya varmasalar da birbirlerine mesajlarını ilettiği dört günlük görüşmeleri devam ediyor. İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında görüşmelerin ciddi ilerlediğini belirtirken, May’in ‘kırmızı çizgilerinden henüz vazgeçmediği’ belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE