İsrail, Salfit yakınlarındaki geniş araziye el koydu

İsrail yetkilileri Pazartesi günü, kuzey işgal altındaki Batı Şeria bölgesi Salfit'in kuzeyindeki Kifel Hares köyünün girişindeki bir İsrail gözlem kulesinin yakınında genişleme çalışmaları yürüttüler.

İsrail, Salfit yakınlarındaki geniş araziye el koydu

Kifel Hares köyünün belediye başkanı Abed al-Rahim Buziya, Ma'an'a İsrail ordusunun emriyle İsrail ordusunun ana girişindeki bir İsrail gözlem kulesinin genişleme çalışmasını gerçekleştirmeye başladığını söyledi. Filistinli arazininBuziya, genişlemenin, Filistinli toprak sahibi için verilen sürenin sonuna kadar, harekete yasal olarak itiraz etmek için yapıldığına dikkat çekti.Buziya, bu genişleme biçiminin köy sakinlerinin hareketlerini engellemeye ve kontrol etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE