Kanadalı İmam'dan Noel Yorumu: Müslüman’ın Noel Dileği Cinayetten Bile Büyük Günahtır

Kanada'da görev yapan imam Şeyh Younus Kathrada'dan skandal bir açıklama geldi. İmam Kathrada, Müslüman gençlere 'Mutlu Noeller' dilemenin cinayetten bile büyük suç ve günah olduğunu söyledi.

Kanadalı İmam'dan Noel Yorumu: Müslüman’ın Noel Dileği Cinayetten Bile Büyük Günahtır

Hristiyan aleminin 24 Aralık’ta kutladığı Noel ile ilgili Kanada’da imamlık yapan Şeyh Younus Kathrada’nın Müslüman gençlere dikkat çeken bir vaaz verdi. İnternetten de yayınlanan videoda Kathrada, Müslüman’ın Mutlu Noeller dilemesinin cinayetten bile büyük suç ve günah olduğunu söylüyor.

“ONLARI NEDEN KUTLUYORSUN?”

‘Müslümanların Noel denen düzmece bayramla ilgili algılarından üzüntü duyduğunu’ belirten imam, Hıristiyan inanışlarından Müslümanların ‘rencide olması’ gerektiğini ileri sürdü. Kathrada, “Onlara Mutlu Noeller diyecekler bile çıkıyor. Onları neden kutluyorsun? Senin peygamberin mi doğan? Bunlar bir Müslüman için kabul edilebilir mi? Bunu kabul ederseniz onların inançlarını da mı onaylayacaksınız?”

Zina, yalan ve cinayet gibi günahların gayri Müslümanları düzmece bayramlarında kutlamakla kıyaslandığında bir hiç olduğunu iddia eden Kathrada, Noel’le ilgili açıklamalarının Müslümanlara gayri-Müslümanlara zulmetme çağrısı olmadığını savundu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Çok doğru

yusuf manisa
yusuf manisa - 6 ay Önce

doğru söylemiş hoca onlar bizim bayramımızı kutlamıyorlar ben neden onların kini kutlayayım .?