Kuzey Kore lideri Kim Jong kendi generalini pirana balıklarına yedirdi! Kim Jong kimdir ve bilinmeyen yönleri nelerdir?

Kuzey Kore lideri Kim Jong, kendisine darbe hazırlığı yaptığı iddia edilen kendi generalini pirana balıklarına yedirdiği iddia edildi. Ayrıca Kuzey Kore Lideri Kim’in, babasının ölümünden sonra başka geçmesinden bu yana 16 generalini, dev akvaryumunda beslediği köpek balıklarına yedirdiği de iddia edilenler arasında. Kuzey Kore lideri Kim Jong kimdir? Bilinmeyen yönleri nelerdir?..

DÜNYA 09.06.2019, 16:15
Kuzey Kore lideri Kim Jong kendi generalini pirana balıklarına yedirdi! Kim Jong kimdir ve bilinmeyen yönleri nelerdir?

Video kaydetmenin, fotoğraf çekmenin yasak olduğu, kendisini dünyaya kapatan, olağan dışı kanunlarıyla gündemde ki 1. sırasını koruyan Kuzey Kore, şimdi de 2011 yılından bu yana ülkenin liderliğini yapan Kim Jong’ un sıra dışı infazları konuşuluyor.

Dünya gündeminde, Kuzey Kore lideri Kim Jong’ un sıra dışı ve bir o kadar korkunç infazları konuşuluyor. İddiaya göre Kim Jong, kendisine darbe hazırlığı yaptığı öne sürdüğü kendi generalini, özel olarak yetiştirilen pirana balıklarına yedirdiği iddia edildi. Jong Kim’in aynı infaz şekli ile daha önceden de 16 generalini köpek balıklarına yedirdiği iddia edilmişti. Dünya basınında yer alan bu haberler, Kuzey Kore hükümeti tarafından yalanlanmadı ve doğruluğuna yönelik de herhangi bir açıklama yapılamadı.

1977 yılında vizyona giren James Bond filmi The Spy Who Loved Me isimli filmden ilham alan Kim, önce ismi açıklanmayan generalin vücudunda yaralar oluşturdu. Bir bıçak yardımıyla adamın kolunda ve göğsünde yarıklar oluşturan Kim, daha sonra konut içerisindeki pirana akvaryumuna adamı fırlattı.

Kameralar karşısında gülücükler saçarak sahte mutluluk ve sevecenlik görüntüsü vermeye çalışan Kim Jong’ un, aslında kendi siyasi dünyası içerisinde ne kadar baskıcı bir diktatör olduğu, ülkeyi korku siyaseti ile yönettiği ortaya çıkıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İngiliz bir diplomat, “Kim korkudan besleniyor. Düşmanlarını halk önünde idam ettirmesiyle biliniyor. Pirana olayı da tam onun yapacağı bir işti zaten. O bu tür şiddeti siyasi amaçları için uyguluyor” dedi. Peki Kuzey Kore Lideri Kim Jong kimdir? Bilinmeyen yönleri nelerdir? İşte cevabı…

KİM JONG-UN KİMDİR?

Kim Jong-un doğum tarihi tahminen 8 Ocak 1984 ya da 5 Temmuz 1984 olarak arşivlerde yer almaktadır. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-il'in en küçük oğlu ve Kore İşçi Partisi Birinci Sekreteri. Kim Cong-İl'in 17 Aralık 2011 tarihinde ölmesi sonrasında Kuzey Kore Devlet Başkanlığı görevine getirildi.

Kuzey Kore devlet televizyonu ölen Kim Jong-İl'in yerine 20'li yaşlardaki oğlu Kim Jong-Un'un geleceğini "Büyük Halef" sözcükleriyle kamuoyuna duyurmuştur. Kuzey Kore'nin kurucusu Kim Il Sung'un 1994 yılında ölmesinden sonra iktidara gelen Kim Jong-İl sağlık sorunları nedeniyle Eylül 2010'da en genç oğlu Kim Jong-un'u halefi olarak seçmiştir.

30 Aralık 2011'de Kore İşçi Partisi Politbürosu resmen Kore Halk Ordusu Yüksek Komutanlığına Kim Jong-un'u atamıştır. 18 Temmuz 2012 tarihinde Kuzey Kore Halk Ordusunda mareşal rütbesine terfi etti. Kim Cong un, Dünyanın en genç devlet başkanıdır.

Ağustos 2015'te Endonezya merkezli Sukarno Eğitim Vakfı tarafından barış ödülü verildi.

apon gazetelerinde yayınlanan haberlere göre İsviçre'de Bern yakınlarında okula gitti. İlk raporlarda 1993 yılına kadar "Chol-pak" ya da 1998 yılına kadar "Pak-kol" ismi altında Bern yakınlarında Gümligen'de en özel İngilizce "International School"a gitti. Utangaç, sınıf arkadaşları ile birlikte iyi ilişkileri olan ve bir basketbol hayranı iyi bir öğrenci olarak nitelendirildi.

Nisan 2012'de Kim Jong-un düşünülenden daha önce 1991 ya da 1992 yılından bu yana İsviçre'de yaşamış olduğunu gösteren belgeler yayınlandı. En büyük kardeşi olan Kim Jong-nam'ın Mayıs 2001'de sahte pasaport kullanarak yanında 2 kadın ve 1 çocuk ile Japonya'daki Disneyland'e ziyaret etmek istemesinin başarısızlıkla sonuçlanması ve babasının gözünden düşmesi ile yeni varis olarak seçilmiştir.

KİM JONG-UN BİLİNMEYENLERİ

Genç lider İsviçre'de özel bir okulda ''Pak-un'' kimliğiyle eğitim gördü

İleride bir dünya lideri olacağı için küçük bir ülkede kimseye çaktırmadan eğitim aldı ama okulda porno dergi ile yakalandığı için ceza aldı.

Oldukça yaratıcı olan Kim vatana ihanetten suçlu bulunan amcası ve 5 yardımcısını 3 gün boyunca aç bırakılan 120 köpeğe yem etti.

Kendisi İsviçre peyniri bağımlısı olduğu için halkı açlıktan kırılırken her yıl tonlarca peynir ithal ediyor

Doğum tarihi gizli tutuluyor. Resmi olarak 83'lü, raporlara göre 84'lü ama gerçek doğum yılı 1982 olarak tahmin ediliyor

Hırs anlamına gelen ''Ambition'' adlı saç modelini sadece o kullanabiliyor.

Deli gibi yağlı peynir tükettiği ve gut hastalığı da olsa sağlığı her zaman ''mükemmel'' olduğuna dair haberler yaptırıyor.

Minnak liderin Nike'ın yürüyüş ayakkabı modellerine takıntısı var.

En sevdiği spor basketbol olan tatlı diktatörün en sevdiği basketçi ise Michael Jordan

Yemek yemek kadar içki içmeyi de seven Kim Jong, tam bir Johnie Walker tutkunu.

Doğum günü olarak kutladığı 8 ocakta ülkede resmi tatil ilan ediliyor

Kendisi için dağlara devasa bir övgü cümlesi yazılmış. ''Çok yaşa general! Güneş senle doğsun''

Yorumlar (0)