Kuzey Kore, nükleer silah üretimine devam edeceğini duyurdu

Kuzey Kore, ABD'nin nükleer tehdidi ortadan kaldırmadığı sürece nükleer silah üretimine devam edeceğini duyurdu.

Kuzey Kore, nükleer silah üretimine devam edeceğini duyurdu

Kuzey Kore, ABD'nin nükleer tehditi ortadan kaldırmadığı sürece tek taraflı olarak nükleersizleşme sürecine devam etmeyeceğini açıkladı.

Kuzey Kore tarafından yapılan açıklamada "ABD, Kuzey Kore'nin nükleer enerjisini doğru anlamalı ve coğrafyasını iyi tanımalıdır. Kore Yarımadası'nda, Kuzey Kore de dahil olmak üzere, ABD'nin nükleer silah da dahil birçok savunma sistemi bulunuyor. Nükleer silahlardan arındırılma denilince bu, silahların sadece kuzey ve güneyden değil Kore'ye komşu bölgelerden de kaldırılması anlamına geliyor" ifadeleri kullanıldı.

Dün Washington yönetiminin, nükleer müzakerelerdeki tıkanıklığın çözümü çabaları çerçevesinde insani yardımların ulaştırılmasına olanak sağlamak amacıyla Kuzey Kore'ye seyahat kısıtlamalarını hafifletmeyi gözden geçirdiği bildirilmişti.

ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, 12 Haziran'da Singapur'da bir araya gelmiş, zirvenin ardından iki lider KuzeyKore'nin nükleer silahlardan arındırılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 09:30
YORUM EKLE