Lübnan Tugay komutanı Levy: Nasrallah'ı öldürme zamanı geldi

Lübnan IDF'nin 300. tugayının komutanı Albay Roy Levy, Lübnan sınırında görevlendirilen Maarakhot dergisinde, Nasrallah'ı öldürme zamanı geldi geldiğini söyledi.

Lübnan Tugay komutanı Levy: Nasrallah'ı öldürme zamanı geldi

Nasrallah'ı öldürme zamanı geldi diyen Lübnan IDF'nin 300. tugayının komutanı Albay Roy Levy bir zamanlar tasfiye tasfiyesi uygulamalarının yeniden başlatılmasının zamanı geldiğini ve diğerlerinin yanı sıra Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah'ı ortadan kaldırdığını yazdı.

Levy: “Nasrallah'ın kişisel nitelikleri ve askeri tecrübesi onu bir çekim merkezine dönüştürdü, ortadan kaldırılması örgütün her kademesinde ahlakına zarar verecek - üst düzey komutanlardan son askere kadar.”

Nasrallah dahil olmak üzere düşman komutanlarını ortadan kaldırma fikri yeni değildi ve Nasırlah Beyrut'ta hapsolduğu 2006 yazında başarısızlıkla test edildi. Aynı zamanda, son 10 yılda İsrail bu tür tehditlerden kaçındı, ancak 1992'de Nasrallah’ın selefi Abbas Moussavi'yi öldürmeyi başardı. Zeka tahminlerine göre, bugün Nasrallah, Moussavi'nin 1992'de olduğundan çok daha tehlikeli bir rakam.

Albay Levy daha önce Golani tugayı ve bir Egoz biriminde bir tabur komuta etmişti. Levy, komando tugayının komutanı olarak Albay Kobe Heller için olası bir yedek olarak görülüyor. Heller bu pozisyonu bir buçuk yıl sonra terk etmelidir.

Levi'nin makalesine “Rommel'i Öldür” denir. İçinde, düşmanların derin arka kısmında komandoların aktif kullanımını önerir. Bununla ilgili tüm risklere rağmen, bu ordunun önemli avantajlar sağladığına işaret ediyor. Levi, komando tugayının (bir tanesi Egöz olan) üç taburunun, bağımsız bir savaş birimi olarak hareket edebileceğini ve genel bir tugay komutası altında bağımsız misyonlar yürütebileceğine işaret ediyor.

Levi, düşmanın arka bölgesinde komandoların konuşlandırılmasına ve ön cepheden güçlerin çıkarılmasına özel önem verir. Onun bakış açısından özel bir rol, düşmanın en yüksek komutanlarının ortadan kaldırılmasıdır. İsrail'in bu alanda pek çok tecrübesi var - her zaman başarılı olmasa da - Mısır istihbarat komutanı Mustafa Hafez'i ve Mısır Genelkurmayının (uçaktaki en son anda Genelkurmay Başkanı'nın uçuş planını değiştirdi ve inişli çıkışlı uçakta değil) düşürülmesini engellemek “Bulut Sütunu” operasyonu sırasında Hamas Ahmad Jabari'nin askeri kanadı komutanının tasfiyesi.

Levi, Nasrallah'ı öldürmenin en iyi yolunun yakın hava desteği ile komando operasyonu olacağına inanıyor. Bu Levi'nin sebebi Hava Kuvvetleri'nin yeni operasyonel duruma getirdiği kısıtlamalara işaret ediyor - bu yılın Şubat ayından sonra Suriye hava savunması bir İsrail F-16 avcı uçağını düşürmeyi başardı. Levi şöyle yazıyor: “En iyi yöntem, üsleri helikopter filolarının üslerine yakın olan Shaldag modeline göre oluşturulmuş operasyon komando grupları oluşturmak olacaktır.”

Son 12 yıldır Nasrallah hava saldırıları için ulaşılması zor görülen yerlerde saklanıyor. O nadiren kamuya görünür. Levi, askerlerinin Egöz'ü emrettiği zaman hazırladıkları görevleri yerine getirdiğini yazıyor: “Yabancı ordularla işbirliği çerçevesinde, yeni, sıra dışı zorluklarla karşılaştık: kayalar üzerine saldırılarla, teröristlerin yuvalarını düzenledik. iplerin yanı sıra birkaç giriş ve çıkışa sahip yeraltı nesnelerine yönelik eylemler. Hem askerler hem de komutanlar için pek çok sürpriz getirecek tanıdık meydanlarda çalıştık. ”

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE