banner731

MSB NATO'ya ayar verdi: 70 Yıllık ittifak ruhu!

Sözde dünyadaki insanları savaş ikliminden uzak tutmak için kurulan NATO'ya karşı Milli savunma Bakanlığı Suriye'de yürütülen Barış Pınarı Harekatı üzerinden ayar verdi. MSB tarafından yayınlanan açıklamada, "Yaptırım söylemleri dahi 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır."denildi.

DÜNYA 17.10.2019, 17:11 17.10.2019, 18:13
MSB NATO'ya ayar verdi: 70 Yıllık ittifak ruhu!

Türkiye'nin suriye'de terör örgütlerinin baskısı altında olan vatandaşları kurtarmak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı Türkiye'ye yaptırım uygulamak için harekete geçen NATO'ya cevabı Milli Savunma Bakanlığı verdi.

NATO'YA AYAR ÜSTÜNE AYAR!

NATO'ya Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı yapmayı planladıkları yaptırım için Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinden yayınlanan açıklamada ayar üstüne ayar verildi.

70 YILLIK İTTİFAK RUHU İLE BAĞDAŞMIYOR!

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden yayınlanan açıklama şöyle:

Barış Pınarı Harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Harekâtta; ülkemizin, sınırlarımızın ve halkımızın korunması esastır. Ülkemize yönelik yaptırım söylemleri dahi 70 yıllık NATO ittifak ruhuyla bağdaşmamaktadır.

Terör örgütü PKK/YPG’nin Güvenli Bölgenin dışına çıkarılması zaruridir. DEAŞ’la mücadele de kesintisiz devam edecektir. Suriyeli kardeşlerimizin güvenli ve gönüllü şekilde evlerine ve topraklarına dönmelerinin sağlanması hedefimizdir.

Yorumlar (0)