NATO, Ukrayna'nın egemenliğine destek verdi

Azak Denizi'ndeki durumun alevlenmesiyle bağlantılı olarak, Avrupa Birliği ve NATO, Ukrayna'nın egemenliğine destek verdi.

NATO, Ukrayna'nın egemenliğine destek verdi

Avrupa Birliği, Azak Denizi'ndeki artan gerginliği kaydetti ve Rusya Federasyonu'na Kerç Boğazı'nda geçiş özgürlüğünü geri getirme çağrısında bulundu. Bu, AB Dış Servisi Maia Kosjancic'in basın sekreteri tarafından Twitter'da duyuruldu.

"Kerç Boğazı ve Azak Denizi'ndeki gerginlikler önemli ölçüde arttı. Rusya'nın Kerç Boğazı'nda geçiş özgürlüğünü yeniden tesis etmesini bekliyoruz ve herkesi durumu derhal dengelemek için azami kısıtlama ile harekete geçmeye çağırıyoruz." - o yazdı.

Bir açıklamada, Azak Denizi'ndeki durumla ilgili basın sekreteri, AB'nin Kırım'ın Rusya tarafından yasadışı olarak ilhak edilmesini kabul etmediğini ve Kerç köprüsünün inşaatının Ukrayna'nın egemenliğini ihlal ettiğini düşünüyor.

NATO ayrıca, Ukrayna'nın egemenliğini tam olarak desteklediklerini ve Rusya'ya uluslararası hukuk uyarınca Ukrayna limanlarına engelsiz erişim sağlamalarını istediklerini söyledi. Bu, Radio Liberty muhabiri Ricard Josvyak tarafından Twitter'da rapor edildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE