Pilotlar grevde uçuşlar iptal 145 bin kişi karardan etkilenecek

İngiliz havayolu British Airways günlük olarak 145 bin kişinin grevden etkilenmesi bekleniyor. Şirketi ile pilotlar arasında ücret konusunda anlaşma sağlanamadı.İngiliz şirketten yapılan açıklamada, pilotların greve gitmesi nedeniyle tüm uçuşların iptal edildiği belirtilerek yolcular 2 gün sürecek grev hakkında uyarıldı.

DÜNYA 09.09.2019, 12:37
Pilotlar grevde uçuşlar iptal 145 bin kişi karardan etkilenecek

İngiliz Pilotlar Birliği BALPA ile uzun zamandır maaş konusunda görüşmeler yapan havayolunun sitesinde yer alan açıklamada "Maalesef, BALPA hangi pilotların greve gideceğini belirtmediği için, kaç pilotun işe geleceği ve hangi uçaklarda uçma izinlerinin olduğunun hiçbir şekilde tahmin etmenin yolu yoktu. Bu yüzden uçuşlarımızın yaklaşık yüzde 100’ünü iptal etmekten başka seçeneğimiz kalmadı" denildi.

Günlük olarak 145 bin kişinin grevden etkilenecek

Pilotlar Birliği BALPA'nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ise "Bir günlük grevin British Airways'e maliyeti 40 milyon pound, bizim kendilerinden istediğimiz anlaşma ile arasında 5 milyon pound fark var, bizim talebimiz 45 milyon tutuyor, grevi bitirmek için neden bizimle anlaşmıyorlar" denildi.

British Airways, iptal edilen uçuşların iade edileceğini, istenirse başka bir güne tekrar rezervasyon yapabileceklerini ya da başka havayolu şirketlerinden biletlerini alabileceklerini yazılı olarak açıkladılar. Havayolu, günde 800 uçuş yapıyor ve günlük olarak 145 bin kişinin grevden etkilenmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)