Rusya'dan ABD'ye Soçi suçlaması! 'felaket atmosferi oluşturuldu'

Rusya'dan ABD'de gerçekleştirilecek olan Suriye zirvesi öncesi çok konuşulacak bir açıklama geldi. Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vasili Nebenzya, ABD'nin İdlib konusunu gündemi örtbas etmek için kullandığını iddia etti.

DÜNYA 23.09.2018, 05:05
Rusya'dan ABD'ye Soçi suçlaması! 'felaket atmosferi oluşturuldu'

Rusya'dan ABD'ye yönelik gece saatlerinde dikkat çeken bir açıklama geldi. Rusya'nın Birleşmiş Milletler’deki Daimi Temsilcisi Vasili Nebenzya düzenlediği bir basın toplantısında Suriye konusuna dair çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasında ABD'ye ilişkinde bazı ifadelere yer veren Vasili NebenzyaABD’nin Suriye’nin diğer bölgelerinde yaşananları göstermemek için İdlib meselesiyle gündemi manipüle ettiğini söyledi.

ABD, İDLİB KONUSUNU GÜNDEMİ MANİPÜLE ETMEK İÇİN KULLANDI

Rusya'nın Birleşmiş Milletler’deki Daimi Temsilcisi Vasili Nebenzya gündeme ilişkin düzenlemiş olduğu basın toplantısında Suriye konusuna değindi. İdlib'te gerçekleştirilmesi planlanan ancak Türkiye'nin girişimleriyle önlenen operasyonlara değinen Vasili Nebenzya bu konuda ABD'ye yönelik sert ifadeler kullandı. Rusya'nın Birleşmiş Milletler’deki Daimi Temsilcisi Vasili Nebenzya, ABD'nin bu konuyu Suriye'nin başka bölgelerinde yaşanan olayları örtbas etmek için kullandığını ifade ederek Soçi zirvesi arifesinde felaket atmosferi oluşturuldu dedi. 

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Vasili Nebenzya'nın İdlib konusunda yapmış olduğu açıklaması; “İdlib, Suriye'nin diğer bölgelerinde olan olaylardan bir manipülasyondur. 17 Eylül'de Rusya ile Türkiye arasındaki Soçi zirvesi arifesinde, felaket atmosferi oluşturuldu. İdlib saldırısının 21'inci yüzyılın en büyük insani felaketine yol açacağı söylendi. Burada sivillerin korunmasının yanında bir başka nedenler de var”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)