banner731

Selanik'te Türk diplomatlara ait araçlar kundaklandı!

Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik’te iki farklı yerdeki Türk diplomatlara ait iki otomobil kimlikleri belirlenemeyen kişiler tarafından ateşe verildi. Kundaklanan araçlar etraftaki araçlara da zarar verdi. Selanik Emniyet Müdürlüğü tarafından olay hakkında soruşturma başlatıldı.

DÜNYA 10.06.2019, 12:31
Selanik'te Türk diplomatlara ait araçlar kundaklandı!

Selanik'te Türk diplomatların araçları yakıldı. İlk olay sabah 04:45 civarı sahil yakınlarındaki Halkis sokağında meydana geldi. Park halindeki araç ateşe verildi; yangın, çevredeki 2 araca da zarar verdi.

İkinci kundaklama olayı ise bundan 10 dakika sonra Kallidopulos ve Suliotis kavşağında meydana geldi.

Türkiye'nin Selanik Ticaret Ataşesi Serkan Buralı'ya ait diplomatik plakalı araç kent merkezindeki evinin önünde kundaklandı.

Etraftaki birçok araç zarar gördü

Kısa süre sonra da yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki bir noktada kentteki uluslararası bir kuruluşta çalışan Türk kadına ait aracın üzerine benzin dökülerek yakıldı.

İtfaiyenin müdahalede bulunduğu araçlar kullanılamaz hale gelirken, etraftaki birçok araç da hasar gördü. Olayda yaralanan olmadı.

Her iki kundaklama olayında Türk diplomatların araçları tamamen yandı. Yangını itfaiye ekipleri söndürdü. Selanik Emniyet Müdürlüğü olaylar hakkında soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)