Son dakika! Tunus'ta insanlık faciası! Açıkta batan göçmen teknesi 70 can aldı, sayı artıyor...

Libya'dan hareket eden ve Tunus açıklarında alabora olan göçmen teknesi 70 mültecinin boğularak can vermesine neden oldu. Tunus Devlet Haber Ajansı batan tekneden 16 kişinin kurtarıldığını duyurdu. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Son dakika! Tunus'ta insanlık faciası! Açıkta batan göçmen teknesi 70 can aldı, sayı artıyor...

Son dakika! Akdeniz'de Tunus açıklarında göçmenleri taşıyan tekne battı. En az 70 göçmenin boğularak can verdiği faciada 16 göçmen sağ olarak kurtarıldı.

70 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi kurtarıldı

Tunus medyası, Akdeniz açıklarında göçmenleri taşıyan teknenin battığını; en az 70 göçmenin boğularak öldüğünü, 16 göçmenin ise sağ olarak kurtarıldığını duyurdu.

Bölgede hala ulaşılmayan yolcular var

Tunus yerel medyası, Sahra Altı Afrika bölgesinden göçmenlerin bulunduğu bir teknenin battığını; 70 kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin ise kurtarıldığını; bölgede hala ulaşılamamış insanların olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe edildiğini duyurdu.

16 kişiyi balıkçılar kurtardı

Yerel medya 16 kişiyi bölgede bulunan balıkçıların kurtardığını yazdı.

BM verilerine göre yılbaşından bu yana Akdeniz üzerinden Avrupa ülkelerine ulaşmaya çalışan 400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 17:54
YORUM EKLE