Sri Lanka'daki Saldırılarda Hayatını Kaybedenlere Toplu Cenaze Töreni Düzenlendi

Sri Lanka'da Paskalya kutlamaları sırasında yapılan saldırılarda yaralanan kişi sayısı 500'e hayatını kaybeden kişi sayısı 310'a yükseldi. Bugün ilk kez hayatını kaybedenler için toplu cenaze töreni düzenlendi. Ölenlerin yakınlarının törende birlik ve beraberlik çağrısı yapması ve saldırganların bir an önce bulunup yargı önüne çıkarılmasını istemesi görenleri duygulandırdı.

DÜNYA 23.04.2019, 12:13
Sri Lanka'daki Saldırılarda Hayatını Kaybedenlere Toplu Cenaze Töreni Düzenlendi

Saldırıların hedeflerinden biri olan başkent Kolombo’nun kuzeyindeki Negombo’daki St Sebastian Kilisesi’nde düzenlenen törende gözyaşları sel oldu. Ölenlerin yakınlarının yanı sıra yüzlerce Sri Lankalının katıldığı cenaze töreninde birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Ölenlerin yakınlarının tek isteği saldırganların bir an önce bulunup yargı önüne çıkarılmasıydı.

Bugün yas ilan edilen ülkede cenaze töreni öncesinde, pazar günü bombaların patladığı saat olan 08.30’da bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. Ülkenin yönetimi başka saldırılar olma ihtimaline karşı önlem olarak olağanüstü hal ilan ederken tüm bayraklar yarıya indirildi.

Saldırıların arkasında Ulusal Tevhid-i Cemaat’in olduğundan süphelenen Sri Lanka yönetimi gözaltına alınan 40 kişinin sorgusunun sürdüğünü açıkladı. Hükümet, ayrıca, saldırılar sonrasında Facebook, WhatsApp ve Instagram’a erişimi engelledi.

Saldırıları Ulusal Tevhid Cemaati veya başka bir grup üstlenmedi.

Yorumlar (0)