Suriye'de ABD Konvoyuna İntihar Saldırısı!

Suriye'nin kuzeyinde ABD askerleri ve PKK/YPG'li teröristlerin konvoyuna intihar saldırısı düzenlendiği açıklandı. Ayrıca bilgi aktaran kaynaklar, en az beş kişinin öldüğünü bildirdi.

Suriye'de ABD Konvoyuna İntihar Saldırısı!

Suriye'nin kuzeyinde ABD askerleri ve PKK/YPG'li teröristlerin konvoyuna intihar saldırısı düzenlendi. Yerel kaynaklar, en az beş can kaybının olduğunu bildiriyor.

Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç'teki saldırının ardından ABD askerleri bir kez daha hedef alındı. Terör örgütü PKK/YPG'lilerle birlikte ilerleyen ABD konvoyuna Haseke çevresinde intihar saldırısı düzenlendi. Yerel kaynaklar, patlamada beş can kaybı olduğunu bildiriyor.

GEÇEN HAFTA DA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Münbiç'te geçen hafta bir restoranın önünde terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği intihar saldırısında dört ABD askeri hayatını kaybetmişti.

TRUMP ÇEKİLECEKLERİNİ DUYURMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump, 2018'in son günlerinde Suriye'deki 2 bin Amerikan askerinin çekileceğini duyurmuştu. Çekilme takvimi henüz netlik kazanmış değil.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE