banner731

Suriye'de son dakika: Teröristler saldırılarına devam ediyor!

Barış Pınarı Harekatı sonrasında Türkiye ve ABD arasında anlaşma sağlanmış bölgeden güvenli alan oluşturulması için 13 maddede iki taraf arasında kabul edilmişti. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre teröristler saldırılarına devam ettiği bildirildi.

DÜNYA 19.10.2019, 12:08 19.10.2019, 14:33
Suriye'de son dakika: Teröristler saldırılarına devam ediyor!

Suriye'de teröristleri bölgeden temizlemek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı dünya genelinde tepkiye neden olmuş ve ABD tarafından Türkiye'ye tehditler savrulmuştu.

TERÖRİSTLER SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR!

Son dakika gelen bilgilere göre alçak teröristler yapılan anlaşma sonrasında saldırılarına devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada;

1. TSK tarafından, Türkiye ile ABD arasında 17 Ekim 2019 tarihinde Güvenli Bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulmaktadır.

2. Buna rağmen son 36 saat içerisinde PKK/YPG'li teröristler tarafından 12'si Resulayn, bir adedi Tel-Abyad, bir adedi de Tel Tamir bölgesinde olmak üzere toplam 14 taciz/saldırı gerçekleştirilmiştir. Taciz ve saldırıların muhtelif hafif ve ağır silah (havan, roket, Doçka uçaksavar ve tanksavar silahı) ile yapıldığı tespit edilmiştir.

3. Varılan mutabakatın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi, meşru müdafaa hariç sükûnetin sürdürülebilmesi için ABD ile anlık koordine yapılmaktadır. denildi.

Yorumlar (0)