Trump, kendini eleştiren Senatörlere çok sert cevp verdi

ABD Başkanı Donald Trump, kendisini "başka ülkelerle ittifak yapmadığı" kendini eleştiren Senatörlere seslenerek, "Onlar yanlış, yapıyorum. Hoşlanmadığım durum aynı ülkelerin hem askeri koruma hem de ticari olarak ABD dostluğunu suistimal etmesidir." ifadesini kullandı.

DÜNYA 24.12.2018, 19:10
Trump, kendini eleştiren Senatörlere çok sert cevp verdi

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, kendini eleştiren Senatörlere çok sert cevp verdi

Trump, “Beni başka ülkelerle ittifak yapmayı sevmemekle ya da bu  durumdan hoşlanmamakla suçlayan Senatörler, onlar yanlış, yapıyorum.  Hoşlanmadığım durum aynı ülkelerin hem askeri koruma hem de ticari olarak ABD  dostluğunu suistimal etmesidir." ifadelerini kullandı.

Dünyanın birçok yerinde çok zengin ülkelerin ordularını ekonomik  olarak desteklediklerini belirterek, "Bu ülkeler ise ABD'yi, vergi ödeyen  halkımızı ticari olarak suistimal ediyor. (Savunma Bakanı Jim Mattis) General  Mattis bu sorunu göremedi. Ben ise gördüm ve sorunu çözdüm." açıklamasını yaptı.

Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile geçen hafta yaptığı  telefon görüşmesinden birkaç gün sonra ABD birliklerinin Suriye'den çekileceğini  açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi dair açıklamalarda bulunan  Trump, terör örgütü DEAŞ, Suriye'deki ortak girişim, ABD askerlerinin bölgeden  çekilmesi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ele alındığını  belirtmişti.

Yorumlar (0)