Trump’ın alçak tehdidine Ankara’dan cevap verildi: Hiç kimsenin hakkı yoktur!

Türkiye’nin sınırında yuvalanan terör örgütlerini temizlemek için başlatacağı operasyon öncesinde ABD Başkanı Trump’ın alçakça Türkiye’yi ekonomi ile tehdit etmesine ABB Başkanı Mansur Yavaş da cevap verdi.

DÜNYA 09.10.2019, 01:43
Trump’ın alçak tehdidine Ankara’dan cevap verildi: Hiç kimsenin hakkı yoktur!

ABD Başkanı Trump Suriye’de yetiştirmeye çalıştıkları teröristlere karşı Türkiye’nin operasyon düzenleyeceğini öğrenmesinin ardından alçakça tehditlerine devam ediyor. Trump’ın alçak tehditlerine ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Bizler, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri olarak diyoruz ki Türkiye'yi hadsiz bir şekilde tehdit etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Türkiye'nin kimseden korkacak hali de yoktur" diyerek cevap verdi.

HİÇ KİMSENİN HAKKI YOKTUR!

ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşamki Türkiye'yi ekonomik yönden sıkıntıya sokacağını dile getiren paylaşımları hakkında açıklama yapan Yavaş, şöyle konuştu:

Türkiye devletini muhatap aldı ve hedefine koydu. Bizler Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri olarak diyoruz ki Türkiye'yi hadsiz bir şekilde tehdit etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur.

Türkiye'nin kimseden korkacak hali de yoktur. Çünkü Türkiye bildiğiniz gibi böyle zor dönemlerde kurtuluş harbinden daha öncesinde ve daha sonrasında bir ve beraber olmasını her zaman göstermiştir. Bir ve beraber olarak içerisinde en ufak bir muhalif ses çıkmadan eğer yapabilecekleri bir şey var ise Türkiye devletine karşı Türkiye'deki 82 milyon ferdin tümünün karşısında olduğunu bilmesini isteriz. Trump'ı saygı göstermeye davet ediyoruz.

Yorumlar (0)