Trump’ın Erdoğan hakkındaki sözleri herkesi şaşırttı!

ABD tarafından BM Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen "Dini Özgürlüklerin Korunması için Küresel Çağrı" adlı toplantıda Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Erdoğan hakkındaki sözleri dikkat çekti.

DÜNYA 23.09.2019, 21:43
Trump’ın Erdoğan hakkındaki sözleri herkesi şaşırttı!

Türkiye’de büyük bir krize neden olan Brunson krizi hakkında açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz yıl yaşanan Brunson krizi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili olarak söylediği sözler herkesin dikkatini çekti.

TRUMP’TAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, konuşmasında, ABD'li rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, "Geçen sene çok güçlü bir adamla kısa ve saygılı bir müzakerenin ardından Rahip Brunson'ı eve getirdik ve sonra Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arkadaş olduk." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TRUMP TEŞEKKÜR ETTİ

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bizzat kendisinin aradığıunı ve Brunson'ın masum olduğunu dile getirdiğini söyleyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum." dedi.

Yorumlar (6)
71li 4 hafta önce
Hepsi oyun hepsi tiyatro F-35 projesini tekrar başlatıp oyalayacak aklı sıra :)
Andaval adam 4 hafta önce
Sori: Rahip bruson hakkinda 30 sene isteniyordu neden serbest birakıldi
El cevap: dayisi oldugu icin
Kamil 4 hafta önce
Ne oldu onun yuzunde herseye 3 4 kat zamgeldi mademm niye tuttunuz birakavattizsa
Uğurcan 4 hafta önce
Tabi adama ortadoğuda müttefik bir devlet gerek çıkarlarından dolayı böyle davranıyor.
hasan 4 hafta önce
bu abd bazi itler bu oyuna kanarak actilar şom agizlarini.1 gunde ulkenin ekonomisi corba oldu.sen kim abd ye kafa tutmak kim bebe B.A