10 Ocak İstanbul'da Okullar Tatil Mi? Vali Vasip Şahin'den Açıkladı

İstanbul Valisi Vasip Şahin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Vali Şahin'in yaptığı paylaşım ile yarın okulların tatil olup olmayacağı konusuna açıklık getirdi.

EĞİTİM 09.01.2017, 17:11 09.01.2017, 17:02
10 Ocak İstanbul'da Okullar Tatil Mi? Vali Vasip Şahin'den Açıkladı
İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul'da yarın okulların tatil edildiğini açıkladı. İşte Vali Vasip Şahin'in açıklamaları;

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre ilimizde devam eden ve artması beklenen kar yağışının bugün gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği öngörülmektedir. 

Yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yay ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 saylı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır. 

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır. 
Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)