11 Ocak 2019 Cuma Günü Tatil Olan Okullar! Kar Tatili Olan İl Ve İlçeler Listesi

Yurt genelinde pek çok il ve ilçe merkezlerinde meydana gelen buzlanma ve don ile beraber kar yağışlarından sonra olumsuz olarak etkilenen vatandaşlara yönelik tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Söz konusu öğrencilerin olumsuz şartlarda zarar görmemeleri adına 11 Ocak 2019 tarihinde Cuma günü pek çok farklı ilde ve ilçede okulların tatil edildiği duyuruldu.

EĞİTİM 10.01.2019, 21:19
11 Ocak 2019 Cuma Günü Tatil Olan Okullar! Kar Tatili Olan İl Ve İlçeler Listesi

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın 4 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Kahramanmaraş'ta son bir hafta içerisinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki kar tatili bir gün daha uzatıldı.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki okullarda yoğun kar nedeniyle yarın eğitim öğretime ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar dolayısıyla ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitim öğretime cuma günü ara verildiği bildirildi.

Özel İdare ekipleri, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

SAMSUN

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime yarın ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, Tekkeköy ilçesinde tipi ve rüzgarın sürüklediği kar sonucu mahalle yollarının kapandığı bildirildi.

Kapalı mahalle yollarının açılması için çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, ilçe merkezine taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime 11 Ocak Cuma günü bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Yorumlar (1)
Yunus emre 10 ay önce
Lütfen bitlis, hizan, ilçesinde tatil olsun