15 Temmuz Ders Kitaplarında da Olacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin müfredatta ve ders kitaplarında da yer alacağını açıkladı. Detaylar...

EĞİTİM 19.09.2016, 14:03 19.09.2016, 14:10
15 Temmuz Ders Kitaplarında da Olacak
Eğitim öğretim yılı 15 Temmuz programlarıyla başladı ve okulun ilk haftası bu doğrultuda yapılacak etkinliklerle devam edecek. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin müfredatta ve ders kitaplarında da yer alacağını şöyle açıkladı: "2016-2017 eğitim öğretin yılı, tüm eğitim kurumlarımızda 15 Temmuz Şehitler Haftası teması ile başlıyor. Bu hafta kapsamında 15 Temmuz'da yaşanan ihaneti ve milletimizin şanlı direnişini gelecek kuşakların hafızalarına yerleştirmek ve bir daha böyle olayların tekerrür etmesini önlemek için bakanlık olarak bazı önlemler aldık.Kardeşliğimizi pekiştirmek ve aydınlık günlere milletçe çıkmak için daha çok çalışacağız."

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimine de değinen Yılmaz, millete ait tankların,tüfeklerin gasp edildiğinden bahsetti ve : "Namlular halka doğrultuldu. Halkımız bu işgal gücüne karşı bedenlerini siper etti, hakkına ve hukukuna, evlatlarının geleceğine, seçtikleri aracılığıyla yönetim hakkına ve vatanına sahip çıktı. Kendisine güç veren nedenlerin hak karşısında yek ile yeksan olduklarını gördük. Milletimiz memleket kadar büyük yüreği ve yumruğu ile elinde hiçbir silah olmadan şehadet inancı ve vatan sevgisi ile ihanet çetesini teslim aldı. Bir destan yazıldı tüm Türkiye'de ve bu destan yer yüzünde tek. Kahraman bir milletin kanıyla canıyla tanka, topa, tüfeğe, uçağa, helikoptere karşı yazdığı bir destan, milli iradeye sahip çıkma destanı. Bu destan hesap gününde bu milletin yüz akı olacaktır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gelecek yıldan itibaren ders kitaplarında 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasının yer alacağını, FETÖ'den kapatılan okulların da şehit ve gazi isimleri verilerek eğitim öğretim vermeye devam edeceğini söyledi.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)